سلام خدمت مخاطبين اسمارت فید در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  محققان موسسه نیوزلندی PFR موفق به توسعه تکنیک جدیدی شده اند که از طریق روش کریسپر و بازسازی جهش طبیعی DNA امکان تولید گونه های جدیدی از میوه ها و سبزیجات نظیر سیب تو سرخ را فراهم می کند.

  در این تکنیک جدید با تغییر ظاهر، طعم، ارزش غذایی و حتی جنس سبزیجات و میوه ها می توان محصولاتی با کیفیت بالاتر تولید کرد.

  بیشتر ارزش غذایی و ویتامین های میوه های مثل سیب زمینی یا سیب درختی در رنگدانه ها نهفته که در قسمت پوست متمرکز شده اند. با این حال دانشمندان از طریق دستکاری خانواده ای از پروتئین ها به نام «عوامل رونویسی ٰMYB» این مواد ارزشمند را در سراسر میوه از جمله گوشته آن پخش کرده اند.سیب تو سرخاین تغییر پروتئین با استفاده از تکنیک های ویرایش ژن از جمله CRISPR/Cas9 صورت گرفته که در کپی و رونویسی کد DNA کارایی زیادی دارد. یکی از محققان این پروژه به نام «اندرو الن» دلایل پیاده سازی این مطالعه را بدین شکل توضیح می دهد:

  مطالعات نشان داده اند که رنگدانه های موجود در پوسته نظیر آنتوسیانین ها و کاروتنوئیدها حاوی خواص درمانی و غذای زیادی هستند. با استفاده از عوامل رونویسی مواد غذایی ارزشمند در میوه پراکنده شده و آن را به محصولی سالم تر تبدیل می کنند.

  عوامل MYB علاوه بر تغییر رنگ در طعم، بو و بافت میوه و سبزیجات نیز موثر است. این محققان عقیده دارند که با بهینه سازی این موارد می توان به افزایش مصرف میوه ها کمک کرد که در نهایت به ارتقای سطح سلامت عمومی منجر خواهد شد.

  روش های مشابه دیگری برای بهبود سطح سلامت عمومی وجود دارند که از این میان می توان به راهکار «پرورش سریع» اشاره کرد که با افزایش چند برابری سرعت رشد گیاه امکان افزایش تولید و تغذیه بهتر برای جمعیت رو به رشد زمین را فراهم می کند.


  شما مخاطبين عزيز سايت اسمارت فید از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت اسمارت فید

ارسال دیدگاه

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت فناوری محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
طراحی و کدنویسی : رضا دلیر